اولین عکس فوری از یک نانو رنگین کمان

64574

دانشمندان موفق شدندطیف نوری نانویی را برای بهبود تصاویر تولید کنند.

به نقل از خبرگزاری ASNA ایتالیا بخش علم و تکنولوژی، فن آوری های جدید بر پایه سلول های خورشیدی که آینده بنا می شود.

براساس این گزارش، این فن آوری جدید یک رنگین کمان کوچک است.

گزارش این تحقیق که توسط زایات آناتولی، در کالج سلطنتی لندن هماهنگ شده است و در مجله طبیعت منتشر شده است.

بر این اساس جدا کردن رنگ ها و ایجاد یک طیف نوری با استفاده از سازه های کوچک به اندازه یک میلیاردم متر بالاتر از سطح فلز نشان داده شده است.

این تکنولوژی می تواند هم در سلول های خورشیدی و هم در صفحه نمایش تلویزیون و تکنیک های علمی برای بهبود تصاویر مورد استفاده قرار گیرد.

این نانو ساختارها با استفاده از انواع مختلف برنامه های کاربردی سلول های خورشیدی درست شده است، و به منظور افزایش بهره وری و جذب نور مورد استفاده قرار می گیرد.

زایات آناتولی اضافه کرد: به منظور استفاده از این سلول های خورشیدی بدون مخاطره باید آن ها را در موقعیت های ثابت قرار داد، لازم به ذکر است که این رنگین کمان با رنگین کمان طبیعی متفاوت است زیرا رنگ قرمزی که در این طیف نوری وجود دارد در کنار رنگ آبی قرار نمی گیرد که این نانو ساختار به محققان اجازه می دهد که کنترل رنگ ها را در دو سوی نانو ساختار در دست داشته باشد.

۱۵۰ سال پیش در موسسه کلنگ طیف نوری با رنگ های جداگانه و مختلف کشف شد که امروزه در نمایشگرهای مدرن و تلویزیون های رنگی مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه با استفاده از این فناوری نانو تنکنیک رنگی در این محصولات میسر شده است.

محققان توانستند توسط این نانو ساختارها نور را در رنگ های مختلف و در موقعیت های مختلف به کار گیرند.

با استفاده از این تکنولوژی جدید می توان طیف نوری کامل را به کوچکی چند میکرومتر صد برابر نازکتر از یک تار مو در تصاویر به کار برد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان-کد خبر: ۴۱۸۲۶۲۵ گروه : علمی پزشکی » فن آوری

مقالات مرتبط

Close